NABÍZÍME VÁM BOHATÉ ZKUŠENOSTI A KOMPLEXNÍ PORADENSTVÍ V OBLASTI VÍZOVÝCH POVINNOSTÍ

Naši konzultanti Vám poradí a pomohou shromáždit a vyplnit příslušné dokumenty za účelem získání víz. Zbavíme Vás zdlouhavého vyřizování a obstaráme za Vás veškerou komunikaci s ambasádami. Rádi Vám zajistíme víza do zemí, které nemají s Českou republikou bezvízový styk, zajistíme Vám turistické, tranzitní i služební vízum, i víza do dalších zemí světa, které zde nejsou uvedeny, pokud to pravidla daných ambasád umožňují. Snažíme se zajistit, aby informace uvedené v této části byly přesné a aktuální. Přesto Vám za účelem zvýšení Vaší bezpečnosti a povědomí o regionu, do kterého cestujete, doporučujeme navštívit webové stránky Ministerstva zahraničních věcí.

Zde naleznete potřebné informace o vízech. Vyberte destinaci a získejte přístup k informacím.
 • Vyber zemi
 • Saudská Arábie
 • Austrálie
 • Ázerbajdžán
 • Bangladéš
 • Bělorusko
 • Barma (Myanmar)
 • Čína
 • Indie
 • Kanada
Kolaps
Saudská Arábie
Království Saúdské Arábie je pouštní země, muslimský stát, který zabírá většinu Arabského poloostrova. Hraničí s Irákem, Jordánskem, Kuvajtem, Ománem, Katarem, Spojenými arabskými emiráty a Jemenem. Hlavním městem je Rijád. V Saúdské Arábii by měly být přísně dodržovány všechny náboženské a morální normy, protože lze ukládat přísné tresty. Úředním jazykem je arabština.
Zpět
Kolaps
Austrálie
Austrálie se nachází mezi Indickým a Tichým oceánem, na jih od Asie a na sever od Antarktidy. Zabírá celý kontinent, ostrov Tasmánie a další menší ostrovy ležící v okolních vodách. Hlavním městem Austrálie je Canberra a největším městem je Sydney. S rozlohou přibližně 7,6 milionu km2 je Austrálie šestou největší zemí na světě. Díky dlouhodobé geografické izolaci má jedinečnou flóru a faunu. Přestože je většina Austrálie polosuchá a suchá, kontinent zahrnuje rozmanitou škálu biotopů od alpských vřesovišť po tropické deštné pralesy. Je to země s multikulturní společností a velmi vysokou mírou sociálního rozvoje. Úředním jazykem je angličtina.
Zpět
Kolaps
Ázerbajdžán
Ázerbájdžánská republika se nachází v jihozápadní Asii v části vymezené Kaspickým mořem na východě, Ruskem na severu, Gruzií na severozápadě, Arménií na západě a Íránem na jihu. Díky rozmanitému terénu, horám a blízkosti „moře“ má velmi rozmanité podnebí a mimořádně bohatou flóru a faunu. Ázerbajdžán je ekonomicky a sociálně rozvinutý a jeho úroveň rozvoje lze srovnávat s úrovní východní Evropy. Úředním jazykem je ázerbájdžánština.
Zpět
Kolaps
Bangladéš
Bangladéš se nachází v jižní Asii, v Bengálském zálivu, v deltě řeky Gangy. Hraničí s Indií a Myanmarem (Barmou). Bangladéš je nížinná země a leží ve vlhkém tropickém podnebí s monzunovými větry. Teplota vzduchu je po celý rok vysoká a existují dvě odlišná roční období: deštivá a suchá. Jedná se o jednu z nejlidnatějších zemí světa s ekonomikou založenou hlavně na zemědělství. Hlavním a největším městem je Dháka. Úředním jazykem je bengálština.
Zpět
Kolaps
Bělorusko
Běloruská republika je největším státem bez přístupu k moři v Evropě. Leží mezi Polskem na západě a Ruskem na východě, Litvou, Lotyšskem na severu a Ukrajinou na jihu. Populace Běloruska je 9,5 milionu obyvatel, z čehož 70% je rusky mluvících. Úředním jazykem je běloruština.
Zpět
Kolaps
Barma (Myanmar)
Země v jihovýchodní Asii, hraničí s Andamanským mořem a Bengálským zálivem. Na severu a severovýchodě hraničí Barma s Čínou, na východě s Laosem a Thajskem, na západě s Bangladéšem a indickými státy Nagaland, Manipur a Mizoram. Užívají se oba názvy Barma nebo Myanmar, liší se však v závislosti na konkrétním uznání různých zemí nebo mezinárodních organizací. Úředním jazykem je barmština.
Zpět
Kolaps
Čína
Čínská lidová republika je země ve východní Asii. Čína se rozkládá na ploše 9 598 094 km², což z ní činí třetí největší zemi na světě, navíc se řadí na první místo v hustotě obyvatelstva. Větší část země pokrývají vysočiny a hory a většinu nížinného území tvoří stepi a pouště na severu země. Čína je v současné době na druhém místě, pokud jde o světovou ekonomiku. Úředním jazykem je čínština.
Zpět
Kolaps
Indie
Indická republika je rozlehlá země v jihovýchodní Asii, která zabírá většinu indického subkontinentu a je na severu ohraničena Himalájemi a Karakorem, na západě Arabským mořem, Bengálským zálivem na východě a Lakadivským mořem na jihu. Indie je sedmou největší zemí na světě. Indické tropické klima se liší v závislosti na regionu: většina ze severu je tropický monzun, jihozápad je vlhký, západní část Indo-Gangetické nížiny je suchá a v horách na severu je také subtropické klima. Úředním jazykem je hindština a navíc se používá 21 jazyků, které jsou také uznávány jako úřední jazyky v každém státě.
Zpět
Kolaps
Kanada
Kanada je druhou největší zemí na světě a pokrývá většinu severní části Severní Ameriky a rozlehlou oblast od hranic s USA na jihu po severní polární kruh na severu. Kanada nabízí širokou škálu přírodních krajin a je rozdělena do mnoha geografických oblastí. Je to dvojjazyčná a multikulturní země se dvěma úředními jazyky: angličtinou a francouzštinou.
Zpět
 • Kambodža
 • Kazachstán
 • Namibie
 • Rusko
 • Thajsko
 • Turecko
 • Uzbekistán
 • Vietnam
 • USA
Kolaps
Kambodža
Kambodžské království se nachází na jihovýchodě poloostrova Indočína v jihovýchodní Asii, hraničí s Vietnamem, Laosem, Thajskem a Thajským zálivem. V Kambodži je monzunové tropické klima s jasným rozdělením na dvě hlavní roční období: suché a deštivé. V severní provincii Siem Reap se nachází komplex Angkor, který je jedním z nejdůležitějších archeologických nalezišť v jihovýchodní Asii a je nejvýznamější turistickou atrakcí Kambodže. Úředním jazykem je khmerština.
Zpět
Kolaps
Kazachstán
Republika Kazachstán je země ve střední Asii, která se rozprostírá na východ od Kaspického moře až po pohoří Altaj a Čínu na západě. Rovněž sousedí s Kyrgyzstánem, Ruskem, Turkmenistánem a Uzbekistánem a je největší vnitrozemskou zemí na světě. Podnebí je silně ovlivněno specifickou polohou Kazachstánu, uprostřed kontinentu, daleko od oceánu, což brání mořskému vzduchu ke vstupu do země. Klima je zde proto mírné, suché a extrémně kontinentální. Tato multietnická země má pouze 17,7 milionu obyvatel, což z ní činí jednu z nejřidčeji osídlených zemí na světě. Úředními jazyky jsou kazašština a ruština.
Zpět
Kolaps
Namibie
Namibijská republika je obrovská, i když řídce obydlená země ležící podél jihoatlantického pobřeží Afriky. Hraničí s Botswanou, Zambií, Zimbabwe, Jižní Afrikou a Angolou. Namibijské podnebí je tropické a většinu území zabírá rozsáhlá náhorní plošina, která klesá směrem k pobřežní nížině, kde se táhne Namibská poušť. Je to první země na světě, která do své ústavy zahrnula ochranu životního prostředí. Úředními jazyky jsou angličtina a afrikánština.
Zpět
Kolaps
Rusko
Ruská federace je největší zemí na světě. Leží částečně ve východní Evropě a částečně v severní Asii, hraničí se Severním ledovým oceánem na severu a 14 zeměmi: Ázerbájdžánem, Běloruskem, Čínou, Estonskem, Finskem, Gruzií, Kazachstánem, Severní Koreou, Lotyšskem, Litvou, Mongolskem, Norskem, Polskem a Ukrajinou. Ruské klima je většinou kontinentální mírné a polární, s malou částí země s monzunovým podnebím a subtropickým středomořským podnebím v oblasti Černého moře. Moskva je hlavním městem a jádrem politické moci a centrem kultury a obchodu. Petrohrad je druhé největší ruské město a důležitý ruský přístav v Baltském moři. Úředním jazykem je ruština.
Zpět
Kolaps
Thajsko
Thajské království se nachází v jihovýchodní Asii. Na východě hraničí s Laosem a Kambodžou, na jihu s Malajsií a na západě a severozápadě s Barmou. Thajsko je převážně nížinnou zemí. Na východ od pohoří Phetchabun se táhne Khoratská plošina až po laoskou hranici, tvořenou převážně veletokem Mekong, na jihu je oddělena pohořím Dangrek od kambodžského území. Úředním jazykem je thajština.
Zpět
Kolaps
Turecko
Turecko (oficiálním názvem Turecká republika) je stát ležící v Malé Asii a z menší části v jihovýchodní Evropě. Turecko hraničí na severovýchodě s Gruzií, na východě s Arménií, Ázerbájdžánem (exklávou Nachičevan) a Íránem, na jihovýchodě s Irákem a Sýrií. Z jihu omývá břehy Turecka Středozemní moře, ze západu Egejské moře. Na západním okraji evropské části Turecka probíhá hranice s Řeckem a Bulharskem. Severní břehy Turecka omývá Černé moře. Turecko je hornatá země s hornatou krajinou. Poloha Turecka je charakterizována seismickou aktivitou. Úředním jazykem je turečtina.
Zpět
Kolaps
Uzbekistán
Republika Uzbekistán je vnitrozemský stát nacházející se ve střední Asii, na jih a jihovýchod od Aralského moře. Sousedí s Kazachstánem na západě a severovýchodě, s Turkmenistánem na jihozápadě, má krátkou hranici s Afghánistánem na jihu a Tádžikistánem a Kyrgyzstánem na východě. V dávných dobách těmito územími procházela Hedvábná cesta. Uzbekistán se nachází v seismicky aktivní zóně. Úředními jazyky jsou uzbečtina a ruština.
Zpět
Kolaps
Vietnam
Socialistická republika Vietnam se nachází v jihovýchodní Asii, na poloostrově Indočína a sousedí s Čínskou lidovou republikou, Laosem a Kambodžou. Je to velmi rozmanitá země, pokud jde o klima a počasí. Hory zabírají 40% plochy země, tropické lesy pokrývají přibližně 42%. Po Brazílii je druhou zemí na světě v produkci kávy. Mezi hlavní produkty patří též rýže, čaj a tabák. Úředním jazykem je vietnamština.
Zpět
Kolaps
USA
Spojené státy americké jsou zemí sestávající z 50 států nacházejících se ve střední části severoamerického kontinentu. Kontinentální USA hraničí s Atlantským oceánem na východě a Tichým oceánem na západě. USA mají pozemní hranice s Kanadou na severu a Mexikem na jihu, námořní hranice s Bahamami, Kubou a Ruskem. Spojené státy americké se svou velkou rozlohou a geografickou rozmanitostí zahrnují většinu typů podnebí. USA jsou třetí největší zemí na světě.
Zpět